Bus, którym podróżowała 9-osobowa rodzina z sześciorgiem dzieci, wjechał do rowu przy drodze krajowej nr 59 w Zalcu (woj. warmińsko-mazurskie) i przewrócił się na bok - podała policja. W zdarzeniu na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Do wyglądającego groźnie zdarzenia doszło w sobotę późnym popołudniem w miejscowości Zalec (gm. Mrągowo, woj. warmińsko-mazurskie) na trasie z Giżycka do Mrągowa. Busem podróżowała rodzina - dziewięć osób, w tym sześcioro dzieci.

Kierujący prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków. Wskutek tego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się na bok. Na szczęście nikomu nic się nie stało - powiedziała PAP mł. asp. Paulina Karo z mrągowskiej policji.

Według policji kierowca był trzeźwy.

W działaniach w Zalcu uczestniczyły trzy zastępy strażaków, którzy pomagali wydostać się podróżnym z przewróconego busa i zabezpieczali miejsce zdarzenia.

Oficer prasowy straży pożarnej w Mrągowie kpt. Bartłomiej Nalazek przekazał PAP, że busem jechały dzieci w wieku od półtora miesiąca do ośmiu lat. Wszyscy podróżni zostali przebadani przez zespół ratownictwa medycznego.

Zaraz po zdarzeniu droga krajowa nr 59 była zablokowana, ruch przywrócono po kilkunastu minutach