Od jutra w miejscowości Okopy na DK12 prowadzącej do przejścia granicznego w Dorohusku rolnicy planują protest. Od godziny 10:30 do piątku do północy będą blokować drogę. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

W czwartek, 2 lutego o godz. 10:30 w miejscowości Okopy w gminie Dorohusk ma rozpocząć się protest środowisk rolniczych. Ma on potrwać do piątku 3 lutego do północy. Rolnicy będą protestować także na Podkarpaciu - w Korczowej i Medyce. 

Poza dojazdami do granicy utrudnienia również pojawią się w świętokrzyskim Staszowie.  

Protestujący w ciągnikach rolniczych zgromadzą się przy skrzyżowaniu drogi krajowej numer 12 (prowadzącej do przejścia granicznego w Dorohusku) z drogą wojewódzką numer 816 (Hrubieszów-Włodawa). 

Ma być zachowany przejazd jedynie dla samochodów osobowych i korytarz życia. Ciężarówki nie będą przepuszczane - mówi Wojciech Łoś - z komitetu organizacyjnego w Dorohusku. Jak dodaje nie chcą utrudniać życia zwykłym mieszkańcom.

Ruch pojazdów będzie spowolniony - ostrzega policja. Mogą pojawić się utrudnienia. Przez cały czas protestu na miejscu będą czuwać policjanci.  

"Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w tym czasie oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy. Wyruszając w drogę powinniśmy uwzględnić dłuższy niż zwykle czas dojazdu"- czytamy w komunikacie.