47-latek poszukiwany listem gończym w związku z dwoma rozbojami, dokonanymi 13 lat temu na Lubelszczyźnie, został zatrzymany w Holandii. By uniknąć odpowiedzialności mężczyzna zmienił nazwisko. Namierzyli go policjanci z Lublina współpracujący z funkcjonariuszami z Holandii oraz z Komendy Głównej.

Poza listem gończym wystawiony został europejski nakaz aresztowania podejrzanego. 47-latek został już przewieziony do Polski. Ma odbyć karę ponad 7 lat pozbawienia wolności.

Był poszukiwany za dokonanie dwóch rozbojów. W 2010 r. na terenie powiatu łukowskiego mężczyzna wspólnie z innymi ustalonymi sprawcami dokonał rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Łupem sprawców padła wtedy znaczna ilość gotówki.

Z kolei drugiego rozboju dopuścił się na terenie powiatu radzyńskiego. Obu przestępstw dopuścił się działając w warunkach recydywy, ponieważ rok wcześniej wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za podobne przestępstwa - informuje podkomisarz Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego lubelskiej policji.