​Elektromobilni entuzjaści spotkają się dziś (sobota, 30 września) w Łodzi podczas Manufaktury Nowej Mobilności. Już o godzinie 11.00 na ulicy Piotrkowskiej zbierze się ponad 200 elektrycznych pojazdów, które w samo południe wyruszą ulicami miasta prosto do łódzkiej Manufaktury. Organizatorami wydarzenia są Fundacja EV Klub Polska oraz Miasto Łódź.

Trzecia a zarazem rekordowa Manufaktura Nowej Mobilności przyciągnie setki samochodów elektrycznych, nowości rynkowe, elektryczne ciężarówki, prelekcje ekspertów i realnych użytkowników pojazdów elektrycznych. 

Inauguracja unikalnego wydarzenia na ulicy Piotrkowskiej

W tegorocznej Manufakturze Nowej Mobilności weźmie udział rekordowa liczba uczestników. 

Specjalnie na nasze wydarzenie przyjadą osoby z całej Polski, ale także z krajów takich jak Holandia, Niemcy czy Norwegia. Spodziewamy się ponad 200 aut elektrycznych. Wydarzenie rozpoczynamy o godz. 11:00 na ul. Piotrkowskiej, a następnie przejeżdżamy na rynek Manufaktury łódzkiej, gdzie na scenie partnerzy i członkowie naszego klubu będą dzielić się swoimi doświadczeniami na temat użytkowania aut elektrycznych - podkreśla Łukasz Lewandowski, Prezes EV Klub Polska. 

Podczas prelekcji i debat, które odbędą się na rynku Manufaktury w godzinach 13.00-17.00, poruszone zostaną kluczowe zagadnienia związane z autami elektrycznymi. To m.in. kwestie dotyczące najczęstszych usterek, degradacji baterii, zasięgów samochodów elektrycznych czy ich ładowania. 

Atmosferę podgrzeje również temat pożarów, który jest obecnie największym mitem krążącym w świecie elektromobilności. 

Każdy odwiedzający tego dnia łódzką Manufakturę będzie miał możliwość zapoznania się z elektromobilnością i porozmawiania z użytkownikami samochodów elektrycznych czy posłuchania o tym jak wygląda życie z "elektrykiem". 

Podczas zlotu, uczestnicy będą mieli również okazję po raz pierwszy zobaczyć najnowszą wersję elektrycznego Hyundaia Kona oraz samochody elektryczne marki NIO - modele ET5 i EL7. 

Podczas zlotu na Rynku Manufaktury będzie można skorzystać z darmowych stacji ładowania od GreenWay Polska, otrzymać voucher na ładowanie w sieci elo.city oraz naładować swój pojazd w promocyjnej stawce (1,23 zł/kWh) na szybkiej stacji ładowania od Budimex Mobility. 

Imprezą towarzyszącą Manufakturze Nowej Mobilności będzie Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych, organizowany przez Fundację Normalne Miasto. Na placu Manufaktury zostaną zaprezentowane elektryczne rozwiązania z Polski, Niemiec i Holandii. 

Nie zabraknie też wariantów cargo, które stają się w Europie coraz popularniejsze m.in. wśród firm kurierskich.

Opracowanie: