Na autostradzie A1 między Radomskiem a Kamieńskiem w województwie łódzkim doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. W wypadku zginęła jedna osoba, a kolejna została ranna. Trasa przez jakiś czas była zablokowana w stronę Łodzi i Gdańska.

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 11:20 na autostradzie A1 pomiędzy Radomskiem i Kamieńskiem. Na wysokości miejscowości Ruda w gminie Dobroszyca na jezdni w stronę Łodzi i Gdańska auto osobowe zderzyło się z pojazdem ciężarowym. Osobówka po uderzeniu w tył ciężarówki zatrzymała się na barierach energochłonnych.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 48-letni obcokrajowiec kierujący volkswagenem golfem, jadąc w kierunku Łodzi, prawdopodobnie nieprawidłowo wykonywał manewr wyprzedzania, zjechał na środkowy pas, gdzie najechał na tył poprzedzającego go samochodu ciężarowego, a następnie uderzył w bariery. W wyniku wypadku zginęła pasażerka samochodu osobowego, 47-letnia obywatelka Wietnamu.

Pozostałe dwie osoby podróżujące golfem - mężczyźni w wieku 19 i 48 lat - zostały przetransportowane do szpitala w Radomsku na badania. Kierujący golfem i ciężarówką byli trzeźwi.

Jak przekazał Karol Barcicki z łódzkiego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA, drogowcom udało się udrożnić przejazd w stronę Łodzi i Gdańska. Po godzinie 16:00 zakończyły się wszelkie utrudnienia.