W poniedziałek - po zakończeniu robót na skrzyżowaniu ulic Legionów i Zachodniej w Łodzi - na swoje trasy wrócą tramwaje kursujące al. Kościuszki oraz ul. Zachodnią. Z kolei na nowym torowisku w ul. Legionów rozpoczną się jazdy testowe oraz ostatnie prace przed wznowieniem ruchu tramwajowego.

Prace, które trwały przez ostatnie dwa tygodnie na skrzyżowaniu ulic Legionów i Zachodniej to ostatnie przygotowania do przywrócenia na trasy linii tramwajowych wiodących ul. Legionów. Podczas ferii na skrzyżowaniu wykonawca realizował roboty związane z łączeniem torów, montaż sieci trakcyjnej i rozbudowę przystanków - poinformowała dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Agnieszka Kowalewska-Wójcik.

W weekend nowe tory na ul. Zachodniej w okolicach skrzyżowania z przebudowywaną ul. Legionów przetestuje wagon pomiarowy MPK-Łódź. Sprawdzone zostanie nowe torowisko - krzyżaki, przejazdy i zwrotnice, a także stan nowej sieci - wysokość, na jakiej została zawieszona, napięcie trakcyjne oraz współpraca z pantografem.

Jak poinformował łódzki magistrat, zgodnie z zapowiedziami wykonawcy tramwaje na ul. Legionów wrócą marcu. Wymieniono na niej torowisko tramwajowe, nawierzchnię oraz poszerzono chodniki

Ulicę o uspokojonym ruchu wzbogacą drzewa, krzewy i inne rośliny utrzymywane przez automatyczny system nawadniania. Pojawią się też nowe meble miejskie, kosze, ławki, oświetlenie i miejsca do parkowania.