Wisła Kraków porozumiała się z miastem w sprawie dzierżawy stadionu przy Reymonta. Nowa umowa ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu i dotyczyć wynajmu części trybun.

Z powodu remontu z użytkowania wyłączona zostanie trybuna Południowa, za którą klub nie będzie musiał płacić, ale nie będzie też możliwości rozgrywania meczów z kibicami gości. Oznacza to, że nie będą rozgrywane tzw. mecze podwyższonego ryzyka.

Stawka za dzierżawę ma być wyższa z powodu inflacji, ale sumarycznie klub - ze względu na to, że jedna z trybun będzie wyłączona  - za mecz zapłaci mniej, niż dotychczas.

Jak informowaliśmy, Wisła Kraków za każdy mecz rozegrany na Stadionie Miejskim w Krakowie im. Henryka Reymana płaciła Zarządowi Infrastruktury Sportowej około 132 tys. zł. Zarząd klubu zapowiadał, że liczy na obniżenie tej kwoty.

Ze względu na spadek Wisły Kraków z Ekstraklasy, funkcjonująca umowa zostanie przeanalizowana pod kątem formalno-prawnym oraz, jeśli zajdzie taka konieczność, dostosowana do obecnej sytuacji - mówił w maju Michał Sobolewski z Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Osobną umową objęty jest najem powierzchni biurowych na stadionie. Miesięczny koszt tego najmu dla Wisły Kraków wynosi około 35 tys. złotych.

Piłkarze Wisły Kraków w nowym sezonie po raz pierwszy od 26 lat będą rywalizować w 1. lidze.

Opracowanie: