​Rękawice bokserskie od Witalija Kliczki prosto z Krakowa trafią na licytację podczas 31. finał WOŚP. Ten symboliczny przedmiot, który przekaże prezydent Jacek Majchrowski, jest prezentem od mera Kijowa w podziękowaniu za pomoc, jaką krakowianie ofiarowali walczącej Ukrainie.

Niech przyniosą nowemu właścicielowi szczęście i pomogą wygrać niejedną życiową walkę - w ten sposób prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zachęca do licytacji rękawic bokserskich od Witalija Kliczki. 

Jak przekazał prezydent Krakowa, " w tym trudnym da Ukrainy czasie atrybut wielkiego pięściarza zyskuje szczególną wartość. Podkreśla siłę wsparcia i pomocy, jaką krakowianie co dzień kierują w stronę Ukraińców. Podpisane przez Witalija rękawice symbolizują jego sukces jako wybitnego sportowca, ale także - odwagę i wolę walki wszystkich kijowian. Aukcja wystartuje już niebawem. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej wyjątkowej i szlachetnej inicjatywy". 

Dla kogo w tym roku zbiórka WOŚP?

 "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!" - to hasło tegorocznego, 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za zebrane fundusze WOŚP wyposaży szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. 

Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia. Tego dnia biuro krakowskiego sztabu WOŚP będzie gościło w krakowskim magistracie, przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.