Już w sobotę 23 lipca Iga Świątek zagra w Krakowie przeciwko Agnieszce Radwańskiej. Będzie to mecz charytatywny. Wybitne polskie tenisistki zmierzą się w szczytnym celu - dla najmłodszych Ukraińców. Na korcie pojawi się więcej znanych tenisistów, a gościem specjalnym będzie Andrij Szewczenko.

Iga Świątek od początku wojny nie kryje swojego wsparcia i solidarności z przyjaciółmi z Ukrainy. Od miesięcy wraz ze swoim zespołem pracowała nad wydarzeniem, które pozwoli przekuć jej wpływ w realną pomoc.

Wspólnie chcemy poprzez tenis okazać solidarność z Ukrainą oraz realnie pomóc najmłodszym Ukraińcom cierpiącym z powodu wojny - mówi najlepsza tenisistka na świecie.

Już w sobotę 23 lipca w TAURON Arenie Kraków odbędzie się mecz pokazowy, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na wsparcie dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie. 

Impreza rozpocznie się o 12:00.

Agnieszka Radwańska wraz z ukraińskim tenisistą Serhijem Stachowskim zagra mecz deblowego miksta przeciwko Idze i świetnie rokującemu polskiemu juniorowi Martynowi Pawelskiemu.

Głównym punktem programu będzie jeden set singla rozegrany między dwiema najlepszymi polskimi tenisistkami - Igą Świątek i Agnieszką Radwańską.

Cały mecz będzie sędziowała najlepsza ukraińska tenisistka, wielokrotna zwyciężczyni turniejów WTA Elina Svitolina.

Gościem specjalnym wydarzenia reprezentującym Ukrainę będzie także były piłkarz Andrij Szewczenko.

Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na wsparcie dla dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie. Środki trafią do trzech organizacji: oficjalnego funduszu pomocowego Ukrainy UNITED 24, fundacji Eliny Svitoliny oraz UNICEF Polska.

Wojna w Ukrainie zmobilizowała nas wszystkich, byśmy wsparli ofiary oraz instytucje, które dzięki swoim działaniom zmniejszają tragedię, jaka towarzyszy wojnie w Ukrainie. Jestem zaszczycona, że będę tego dnia z tak wspaniałymi koleżankami i kolegami z kortu grać w słusznej sprawie. Siła sportu teraz nabiera jeszcze większego znaczenia. Teraz jesteśmy razem dla Ukrainy  - komentuje Agnieszka Radwańska.

Jako Miasto Kraków jesteśmy dumnym gospodarzem tego wydarzenia - mówi prezydent Jacek Majchrowski - Dzięki zaangażowaniu miłośników sportu, a wiem, że w Krakowie jest ich sporo, wesprzemy dzieci, których spokojne życie przerwało okrucieństwo wojny w Ukrainie. Kibicując w TAURON Arenie Kraków, będziemy równocześnie pomagać - dodaje prezydent Krakowa.

Dla słuchaczy RMF FM mieliśmy miłą niespodziankę – wejściówki na to spotkanie. Szczęśliwców, którzy je zdobyli, powiadomiliśmy telefonicznie.