Słoweniec Peter Prevc zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Najlepszy z Polaków Stefan Hula zajął 18. miejsce.

Słoweniec Peter Prevc /ARNE DEDERT /PAP/EPA

Prevc, który niedawno triumfował w Turnieju Czterech Skoczni, oddał najdłuższe skoki w obu seriach: 148,5 i 145,5 m. W końcowej klasyfikacji zdecydowanie wyprzedził Norwega Kennetha Gangnesa i Niemca Severina Freunda.

W polskiej ekipie najlepszy był Stefan Hula, który uplasował się na 18. Pozycji. Maciej Kot, który po pierwszej serii zajmował 19. lokatę, spadł o siedem oczek. Andrzej Stękała zakończył zawody na 28. miejscu, a Jakub Wolny był 30.

Już po pierwszej serii z konkursem pożegnał się natomiast Jakub Wolny, który po skoku na 128,5 m został sklasyfikowany na 31. miejscu.

Prevc był najlepszy również w serii próbnej przed konkursem, w której skoczył 149,5 m. Najlepszy z Polaków Kot uzyskał wówczas 137 metrów, co dało mu 17. lokatę.

Poza Janem Ziobro wszyscy Polacy startujący w Willingen to zawodnicy kadry B. Na start w tej niemieckiej miejscowości nie zdecydował się m.in. Kamil Stoch, który po słabym występie w Turnieju Czterech Skoczni wrócił do kraju, gdzie przygotowuje się do mistrzostw świata w lotach narciarskich. Zostaną one rozegrane w dniach 15-17 stycznia na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf.

Po zwycięstwie w Willingen Prevc umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ. W tym sezonie Słoweniec triumfował już po raz siódmy, a czwarty z rzędu. W 11 z 12 konkursów indywidualnych stał na podium.

Kolejne zawody indywidualne PŚ rozegrane zostaną 24 stycznia w Zakopanem.