Klemens Murańka zajął 4. miejsce w pierwszym dniu rozgrywanego w Zakopanem Pucharu Kontynentalnych w skokach narciarskich. Całe podium zajęli Austriacy, a zwyciężył Ulrich Wohlgenannt.

Klemens Murańka /Grzegorz Momot /PAP

Do finału awansowało sześciu z 12 Polaków. Najlepiej zaprezentował się Murańka, który za skoki na 121 i 131,5 m otrzymał notę 235,3 pkt.

Wszystkie stopnie podium zajęli Austriacy. Ulrich Wohlgenannt był pierwszy - 255,2 pkt, a kolejne miejsca wywalczyli Philipp Aschenwald - 244,7 i Clemens Aigner - 236,2.

Na Wielkiej Krokwi wystartowało ponad 62 zawodników z 16 państw.

Pogoda podczas sobotniego konkursu była dobra - temperatura wahała się w okolicy trzech stopni powyżej zera, a wiatr nie dokuczał skoczkom.

W klasyfikacji generalnej Puchary Kontynentalnego prowadzi Niemiec Karl Geiger - 574 pkt, drugi jest Norweg Tom Hilde - 558 pkt, a trzecie miejsce zajmuje Aigner - 533 pkt.

Z Polaków najwyżej sklasyfikowany jest Andrzej Stękała. Zawodnik AZS Zakopane zajmuje 20. lokatę - 272 pkt.