Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich znów wychodzi na lód. Tym razem zmierzy się z Reprezentacją Polskich Olimpijczyków, którzy nie grali w hokeja zawodowo. Cel – jak zwykle szczytny!

Mecz zostanie rozegrany w ramach Podhalańskiej Zimy z Gwiazdami, która odbędzie się w dniach 28-29 grudnia w Nowym Targu.

Artyści i Olimpijczycy zagrają - podobnie jak przed rokiem - dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to nieoficjalna inauguracja 22. Finału Orkiestry.

W szeregach Artystów zobaczymy - już po raz drugi - dziennikarza RMF FM, autora słynnych felietonów Tomasza Olbratowskiego. Na lód wyjedzie również Andrzej Gromala, producent w RMF MAXXX.

Bogdan Kalus (C), Mateusz Dewera (A), Jacek Łapot, Stachursky, Jacek Alexander Łaszczok, Agnieszka Dyk, Tomasz Olbratowski, Mariusz Gabrek (A), Marcin Kindla, Adam Grzanka, Andrzej Gromala - Gromee, Marek Kapłon, Jacek Kawalec, Wojciech Zawioła, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek oraz debiutantki: Sara Chmiel (Łzy) oraz Ewa Błachnio (kabaret Limo).

Trener: Wiesław Jobczyk.


Ostatnio grali dla Stowarzyszenia Piękne Anioły

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich istnieje od 2003 roku. Ostatnio wyszła na lód 30 listopada, by zmierzyć się z Reprezentacją Lekarzy Polskich. Spotkanie organizowało Stowarzyszenie Piękne Anioły, a dochód z meczu, rozgrywanego na lodowisku Cracovii, przeznaczony był na zakup pościeli i ciepłych kołder dla dzieci z najuboższych rodzin.

Mimo że jest to impreza na lodzie, atmosfera tutaj jest naprawdę gorąca. Towarzyszy nam szczytny cel. Jako Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich staramy się zawsze wspomóc jakąś fundację charytatywną, jakąś charytatywną inicjatywę. Tym razem jest to Stowarzyszenie Piękne Anioły. Robimy to z przyjemnością - podkreślał w rozmowie z RMF FM aktor Tomasz Ciachorowski, który barwy HRAP-u reprezentował po raz czwarty.

Fachowym okiem poziom zmagań ocenił hokeista Cracovii Daniel Laszkiewicz. Muszę powiedzieć, że to był dobry mecz, dobry poziom, dobra technika jazdy. Myślę, że niektórzy tutaj bardzo ciężko trenują. Widać było serce, duże poświęcenie. Świetny mecz, wszyscy się starali, było na co popatrzeć. Gratuluję wszystkim zawodnikom, że podeszli do tego meczu tak serio. A najważniejszy był cel, który przyświecał nam tu dzisiaj na lodowisku - skomentował.