Doskonały skok w drugiej serii na aż 140 metrów dał Kamilowi Stochowi zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w Trondheim. Mistrz świata z Val di Fiemme wyprzedził Niemca Richarda Freitaga i Japończyka Daikiego Ito. Dzięki swojej drugiej wygranej w sezonie wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Stoch w pierwszej serii uzyskał 131 metrów. Zajmował trzecie miejsce, tracąc do prowadzącego Roberta Kranjca (133 metry) 3,6 punktu. Słoweniec zepsuł jednak drugi skok, w którym wywalczył tylko 132 metry i zakończył zawody na piątej pozycji. Drugie miejsce zachował Richard Freitag (132 i 136 metrów), który stracił do lidera polskiej kadry 1,7 punktu.

Słabo spisał się Austriak Gregor Schlierenzauer, który już wcześniej zapewnił sobie Kryształową Kulę. Po skokach na 128 i 129 metrów uplasował się dopiero na 16. miejscu.

Poza Stochem bardzo dobrze wypadł także Piotr Żyła (129 i 131 metrów), który zajął dziewiąte miejsce. Dawid Kubacki zakończył zawody na 17. pozycji (123,5 i 131,5 metra). Maciej Kot (127 i 126,5 metra) był 24., a Stefan Hula (121,5 i 127 metrów) 29. W drugiej serii zabrakło jedynie Krzysztofa Miętusa, który skoczył zaledwie 113 metrów i zajął ostatnie 50. miejsce.