Fatalne warunki do jazy na drogach, chodniki przysypane śniegiem - tak w środę wyglądała sytuacja w prawie całej Polsce. Na Gorącą Linię RMF FM dostawaliśmy sygnały o zablokowanych drogach, problemach na trasie i zdjęcia. Zobacz.

To, co się dzieje w okolicach Rymanowa to tragedia. Na bocznych drogach samochody stają w poprzek. Radze się nie wybierać z Rymanowa na Brzozów, po prostu masakra - ostrzega Leon z okolic Krosna na Podkarpaciu.

W Katowicach i okolicy śnieżyca jakiej dawno nie było. Darek

Bartosz z Koźlic koło Zgorzelca pisze, że do jego miejscowości nie ma dojazdu; droga w obydwie strony jest zasypana. W śniegu stoją zakopane co najmniej 4 auta. Od wczoraj od godz. 21 nie przejechał tamtędy żaden pług. Sprzęt pojawił się o świcie, ale stoi przed wjazdem na drogę i czeka na dalszą pomoc.

Na pługi czekają także mieszkańcy miejscowości między Jelenią Górą a Zgorzelcem. Ulice zasypane, ale to przecież standard, że nikt nie odśnieża - żali się Patryk.

Czekaliśmy 40 minut na przystanku. Autobus szkolny nie dotarł. Strasznie zmarzliśmy - napisała na Gorącą Linię RMF FM Kasia z Nosowa, niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego.

Na drogach robią się duże zaspy i wieje silny wiatr. Zajęcia w gimnazjum zostały odwołane z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Miłosz

W Świnoujściu - jak informuje Ola - pada nie tylko śnieg, ale także śnieg z deszczem.Od wczoraj mocno sypie w Toruniu - pisze Andrzej. Dziś od rana bez zmian - dodaje.

Jestem mieszkańcem Brześcia Kujawskiego. To co się dzieje to jest horror.Wioski dookoła Brześcia są odcięte od świata.Nie dojeżdżają gimbusy po dzieci . W miasteczku na ulicach pozostał stary śnieg i dodatkowo ostro sypie nowy.W niektórych miejscach zaspy sięgają pół metra - ostrzega Jarek.

Nieprzejezdne drogi lokalne w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego. Od nocy sypie gęsty śnieg. Drogi powiatowe i gminne są całe zasypane. Nie dojeżdżają autobusy Ostrowskiej Komunikacji Miejskiej i Gimbusy po dzieci i młodzież szkolną