„Dopóki nie będzie podpisana, to nie ma żadnej koalicji” - mówi w RMF FM wiceprezes PiS Adam Lipiński. W ten sposób odniósł się do twitterowej deklaracji szefa KPRM Michała Dworczyka w sprawie podpisania przez PiS i Bezpartyjnych Samorządowców umowy koalicyjnej na Dolnym Śląsku. „Ja się muszę pod tym podpisać” – zapewnia Lipiński. I dodaje, że takiego podpisu jeszcze nie złożył. Minister Dworczyk odpowiada, że to jakieś nieporozumienie i umowa jest podpisana.

PiS i Bezpartyjni Samorządowcy podpisali umowę koalicyjną na Dolnym Śląsku! Zapraszamy na wspólną konferencję prasową do Sejmu o 15.30. Dziękujemy Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za wsparcie dla regionu. Porozumienie ponad podziałami jest możliwe w PL. "Razem Dla Dolnego Śląska"! - napisał Dworczyk we wtorek na Twitterze.

Z kolei w rozmowie z RMF FM wiceprezes PiS Adam Lipiński mówi, że "dopóki (umowa koalicyjna) nie będzie podpisana, to nie ma żadnej koalicji". Ja się muszę pod tym podpisać - zapewnia Lipiński. I dodaje, że takiego podpisu jeszcze nie złożył. Minister Dworczyk odpowiada, że to jakieś nieporozumienie i umowa jest podpisana.

To jest nieporozumienie. Otóż (umowa) została podpisana, ale ja nie komentuję tego. Nie mam żadnego zdania wytłumaczenia w tej sytuacji. Nie będziemy mieć niespójnego przekazu - wyjaśnia w rozmowie z reporterem RMF FM Adam Lipiński. Nasz reporter podkreślił swojemu rozmówcy, że nieporozumienie już powstało. Trudno się mówi - skomentował wiceprezes PiS.

Adam Lipiński i Michał Dworczyk mają wystąpić na wspólnej konferencji prasowej o 15:30.

Rozmowy o sejmiku

W tegorocznych wyborach do sejmiku dolnośląskiego Bezpartyjni Samorządowcy zdobyli 6 mandatów i stali się kluczowym ugrupowaniem do ewentualnej koalicji, ponieważ PiS zdobyło 14 mandatów w 36-osobowym sejmiku, a Koalicja Obywatelska ma 13 radnych. Pozostałe mandaty przypadły: KWW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska - 2 i PSL - 1.

Mirosław Lubiński, radny wybrany z list Polskiego Stronnictwa Ludowego w sejmiku dolnośląskim, przyznał w ubiegłym tygodniu, że jest skłonny do współpracy z ewentualną koalicją PiS-Bezpartyjni Samorządowcy.

(ł)