"Startowałam w wyborach na prezydenta Krakowa dla mieszkańców, a nie przeciwko komuś" - powiedziała kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann. Pogratulowała także Jackowi Majchrowskiemu, który według sondażowych wyników wygrał wybory.

Według sondażu Ipsos wybory na prezydenta Krakowa wygrał Jacek Majchrowski. Głosowało na niego 64,6 proc. wyborców, na Małgorzatę Wassermann - 35,4 proc.

Wassermann podkreśliła, że startowała w wyborach "nie kupcząc stanowiskami" i "nie obiecując niczego koalicjantom". Pan prezydent Majchrowski sam w sobie był mocnym kandydatem, ale uznał, że jest za słaby, żeby stanąć ze mną do walki jeden w jeden, przyjął ofertę wszystkich pozostałych ugrupowań opozycyjnych - dodała w rozmowie z dziennikarzami. Najgorzej to chyba świadczy o Platformie Obywatelskiej, która nie miała odwagi wystawić własnego kandydata, który stanąłby przeciwko mnie - zaznaczyła.

Wassermann oceniła swój wynik wyborczy jako "bardzo dobry". Zadeklarowała, że prezydent Jacek Majchrowski "zawsze może liczyć" na jej pomoc.

Życzę mieszkańcom i prezydentowi (Jackowi Majchrowskiemu), żeby miasto się rozwijało, żeby wszystkie obietnice z kampanii wyborczej zostały spełnione - mówiła kandydatka Zjednoczonej Prawicy. Traktowałam tę kampanię w taki sposób, że ja startowałam dla ludzi, dla miasta, a nie przeciwko komuś - przekonywała Wassermann.

Wassermann skomentowała sondażowe wyniki najpierw w telewizji internetowej wPolsce.pl. Podziękowała wszystkim, którzy oddali na nią głos. Pogratulowała też prezydentowi Majchrowskiemu. Taki jest wybór krakowian, ja go przyjmuję i szanuję - podkreśliła posłanka PiS.

Oceniła też, że robiła wszystko, aby wygrać. Robiłam wszystko, aby przekonać krakowian do tego, że warto zmienić prezydenta. Natomiast jest taka sytuacja jaka jest i mogę powiedzieć tak, że te 35 proc. w obliczu tego, że nie szukałam koalicjantów, nie proponowałam stanowiska wiceprezydenta, to uważam, że to jest bardzo duży, bardzo dobry wynik i bardzo jestem wdzięczna tym wszystkim, którzy poszli do wyborów i oddali na mnie głos - oświadczyła Wassermann. 

Sondażowe wyniki wyborów samorządowych

(m)