Ma 62 metry wysokości. Sky Walk w Świeradowie-Zdroju na Dolnym Śląsku to najwyższa wieża widokowa w Polsce. Ze szczytu roztacza się widok na zabudowę uzdrowiska oraz piękne Góry Izerskie.

Konstrukcja, przy której budowie wykorzystano 600 ton stali, jest uzupełniona o edukacyjne czy ekstremalne elementy. Można je napotkać w trakcie spaceru po łagodnie wijącej się kładce o długości 850 metrów. Wejście na górę i zejście z wieży szybkim krokiem może zająć od 40 minut, do nawet półtorej godziny, jeżeli ktoś wybierze się wolnym spacerem.

Mieszają się tam różne odczucia. Z jednej strony jest zachwyt przepięknymi widokami - z drugiej poczucie strachu, kiedy korzystamy z przygotowanych atrakcji.

Po drodze można wejść do tak zwanego kokonu pająka zawieszonego na wysokości około 40 metrów. Kolejną propozycją jest siatka relaksacyjna w kształcie kropli. Można na niej odpocząć.

 Na turystów czeka na końcu przeszklona platforma. Daje poczucie jakby nasze ciało unosiło się w powietrzu. 

Wycieczkę można zakończyć schodząc tą samą drogą, którą weszliśmy, ale też zjeżdżając105-metrową zjeżdżalnią. Pozwala ona w kilka sekund wrócić z chmur na ziemię.

W Polsce jest więcej takich wież. Niezapomniany spacer w koronach drzew można sobie zafundować m.in w Krynica-Zdroju. Jest skryta w sercu Beskidu Sądeckiego, pośród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Drewniana wieża ma blisko 50 metrów i prowadzi do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna.

Za kilka tygodni zostanie z kolei otwarta wieża widokowa na Kurzej Górze w Kurzętniku na Mazurach. Będzie mieć około 35 metrów wysokości, a poprowadzi do niej blisko 2 kilometrowa ścieżka zbudowana z drewna. Na trasie zwiedzający będą mogli zapoznać się bliżej ze średniowieczną historią regionu i zgłębić zagadki przyrody z czasów rycerskich.



Opracowanie: