Front atmosferyczny przyniósł bardzo niebezpieczną pogodę. Prognozy dla Polski nadal są niepokojące. Synoptycy ostrzegają przede wszystkim przed gwałtownymi burzami połączonymi z intensywnymi opadami deszczu oraz wichurami. Niewykluczone są również lokalne gradobicia.

Najbardziej niespokojnie ma być na południu, w centrum oraz na zachodzie kraju. Miejscami w czasie burz z ulewami może spaść nawet do 20 mm deszcz. Najintensywniej padać ma w pasie od Lubelszczyzny po Dolny Śląsk. Wyraźnej poprawy pogody można spodziewać się dopiero w sobotę.

Szczegółowa prognoza pogody

Piątek również niespokojny zwłaszcza na zachodzie, południu oraz w centrum kraju. Ostrzeżenie przed wystąpieniem gwałtownych zjawiska atmosferycznych w postaci burz, ulew, wichur i lokalnych gradobić dotyczy województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, lubuskiego oraz wielkopolskiego. W pozostałych regionach znacznie spokojnie. Na termometrach maksymalnie od 22 stopni Celsjusza w Katowicach oraz w Gdańsku do nawet 26 stopni Celsjusza w Szczecinie oraz w Zielonej Górze. 

Wiatr na ogół umiarkowany, a  w czasie burz silny i porywisty. 

Znacznie mniej dynamiczną aurę przyniesie dopiero sobota. Burzowo ma być jedynie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz na Podlasiu. Poza tym pogodnie i na ogół słonecznie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach korzystne. Temperatura będzie się wahać od 21 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Krakowie do 26 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

(jad)