​Zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, na południu i wschodzie kraju burze, a na wybrzeżu silny wiatr osiągający w porywach nawet do 70 km/h - takie są prognozy na najbliższe dni. Będzie też chłodniej. W środę w Katowicach temperatura nie przekroczy 18 stopni Celsjusza. Noce będą jeszcze zimniejsze.

Środa przyniesie ochłodzenie. W Katowicach termometry wskażą w ciągu dnia zaledwie 18 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w Rzeszowie - nawet do 23 stopni Celsjusza. Będzie za to słonecznie. Na południu oraz wschodzie kraju prognozowane są jednak lokalne burze połączone z intensywniejszymi opadami deszczu oraz porywistym wiatrem. Zagrzmi między innymi na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem, na Lubelszczyźnie i Podlasiu.

Czwartek najchłodniejszy będzie na południu kraju. W Krakowie, Katowicach oraz w Kielcach termometry wskażą zaledwie 17 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być we Wrocławiu  - maksymalnie do 21 stopni Celsjusza. Poza tym będzie słonecznie.Przelotny deszcz spodziewany jest na Pomorzu Gdańskim. Dodatkowo w Małopolsce, na Śląsku, w Świętokrzyskiem oraz na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie spodziewane są też burze.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl