Kordon milicji w tle, na pierwszym planie - nie kto inny jak Władimir Kliczko. Zdjęcie słynnego boksera, który dołączył w Kijowie do brata Witalija i tysięcy innych ukraińskich opozycjonistów, bije rekordy popularności w sieci.

Kliczko opublikował fotografię na swoim Facebookowym profilu. Na zdjęciu widać tylko jego głowę i oddział milicji w tle. Fani z całego świata komentują to ujęcie z zachwytem.

Władimir Kliczko to młodszy brat Witalija, równie utytułowanego pięściarza, który chwilowo zawiesił rękawice na kołku. Od kilku lat zajmuje się polityką. Jest przywódcą partii UDAR i jednym z nieformalnych liderów antyprezydenckich i antyrządowych protestów na Ukrainie.

Za naszą wschodnią granicą od prawie dwóch tygodni trwają protesty niezadowolonych z niepodpisania przez władze umowy o stowarzyszeniu z UE. Po tym, jak w weekend milicja użyła wobec demonstrantów siły, zaczęli oni domagać się dymisji władz.

Polskie określenie "słit focia" jest odpowiednikiem angielskiego "selfie". Zdjęcie takie robione jest najczęściej telefonem komórkowym, trzymanym w ręce przez fotografującą się osobę. Tego typu zdjęcia robią sobie najczęściej młodzi ludzie, a także celebryci i blogerzy.