Obrona cywilna w Kijowie postawiona w stan podwyższonej gotowości, rozpoczęty przegląd schronów w ukraińskiej stolicy, wzmocnione posterunki na wjazdach do miasta. To najnowsze decyzje kijowskich władz.

Walki w kotle Debalcewe. Separatyści mobilizują 100 tys. ludzi

Prorosyjscy separatyści wypierają ukraińskie siły z kotła Debalcewe. O bardzo ciężkich walkach na wschodzie kraju i przejęciu inicjatywy przez rebeliantów pisze agencja Unian. Przywódca samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Ołeksandr Zacharczenko poinformował z kolei, że w najbliższych dniach... czytaj więcej

Jak donosi reporter RMF FM Krzysztof Zasada, zdecydowano o silniejszym uzbrojeniu ludzi stojących na ośmiu wjazdach do Kijowa. Maksymalnie w ciągu dwóch tygodni mają tam powstać prowizoryczne budowle, które będą chronić od ewentualnego ostrzału - także z granatników. Przewidziano też skierowanie w te miejsca snajperów.

W samym Kijowie powołano specjalną prawie 100-osobową grupę, która ma reagować na sytuacje nadzwyczajne. Na razie prowadzi przegląd schronów. Są też plany ustawienia na ulicach tablic informujących o lokalizacji takich miejsc.

Wszystko ze względu na - jak mówi Aleksandr Tereszczuk z ukraińskiego MSW - wyjątkową sytuację.

(edbie)