Były mistrz świata i jeden z najlepszych sprinterów, Tom Boonen pojawi się na starcie tegorocznej edycji Tour de Pologne UCI ProTour. Wspomagać go będą m.in.: Marco Velo, Matteo Tosatto oraz Wouter Weylandt. Można się więc spodziewać biało-niebieskiego "pociągu", który z ogromną prędkością będzie mknął po polskich szosach.

Tom Boonen to mistrz świata z 2005 roku w Madrycie. Na swoim koncie ma zwycięstwa w największych wyścigach kolarskich. W tym roku zajął drugie miejsce w Mediolan-Sanremo i wyścigu Dookoła Flandrii. Na Tour de Pologne Belg zabiera swoich najlepszych pomocników (m.in. Woutera Weylandta) w rozprowadzaniu na finałowych kilometrach.

Weylandt trzykrotnie stawał na podium Tour de Pologne, ale nigdy dotąd nie udało mu się zająć pierwszej lokaty. Zabłysnął w 2006 roku, kiedy wygrał klasyfikację punktową, pięciokrotnie meldując się w czołowej "10". Rok później wrócił z większym bagażem doświadczeń, jednak znów zabrakło mu centymetrów do tryumfu. W ubiegłym sezonie ponownie próbował wygrać. Najbliżej zwycięstwa był na ostatnim odcinku z Rabki Zdrój do Krakowa, ale ostatecznie zajął tylko trzecie miejsce.

Quick Step na TdP: Tom Boonen, Dario Cataldo, Stijn Devolder, Davide Malacarne, Bronisław Samoiłow, Matteo Tosatto, Marco Velo i Wouter Weylandt.