Urszula Radwańska zagra w ćwierćfinale turnieju WTA Tour na trawiastych kortach w s'Hertogenbosch w Holandii (z pulą nagród 235 tys. dol.). W drugiej rundzie Polka wygrała z Magdaleną Rybarikovą po zaledwie siedmiu gemach w pierwszym secie. Słowaczka z powodu kontuzji skreczowała.

Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla 22-letniej krakowianki, która straciła swój serwis i przegrywała już 0:2. Gdy wyszła na 1:2, rywalka poprosiła o regulaminową przerwę medyczną. Grę utrudniał jej ból dolnej części pleców. Po krótkim masażu i oklejeniu tego odcinka taśmą, Rybarikova wróciła do gry. Mimo tych dolegliwości, Słowaczka wyszła jeszcze na 3:1, ale przegrała trzy następne gemy i wtedy zeszła z kortu, poddając spotkanie po 43 minutach gry.

Wcześniej, w niedzielę w pierwszej rundzie, rozstawiona z numerem siódmym Radwańska pokonała Białorusinkę Olgę Goworcową 6:2, 6:0. Kolejną rywalką rozstawionej z numerem siódmym Polki będzie zwyciężczyni środowego pojedynku Holenderki Michaeli Krajicek z Belgijką Kirsten Flipkens (nr 4.).

Ostatnia próba przed Wimbledonem

Turniej w s'Hertogenbosch, podobnie jak rozgrywany równolegle w Eastbourne, jest dla tenisistek ostatnią okazją do oswojenia się z trawiastą nawierzchnią i przygotowania do startu w Wimbledonie. Trzecia z czterech tegorocznych imprez zaliczanych do Wielkiego Szlema rozpocznie się w najbliższy poniedziałek.

Wynik spotkania 2. rundy:

Urszula Radwańska (Polska, 7) - Magdalena Rybarikova (Słowacja) 4:3 - krecz Rybarikovej