Już tylko Marcin Matkowski reprezentuje biało-czerwone barwy podczas trwającego w Nowym Jorku wielkoszlemowego US Open. Polak i grająca z nim w parze Lucie Hradecka zameldowali się w ćwierćfinale miksta. Z imprezą pożegnała się natomiast Alicja Rosolska, startująca w parze z Meksykaninem Santiago Gonzalezem.

Matkowski i Hradecka, rozstawieni w turnieju z "ósemką", pokonali w drugiej rundzie Amerykankę Raquel Atawo i Pakistańczyka Aisama-Ul-Haqa Qureshiego 3:6, 6:3, 10-4.

W ćwierćfinale przeciwnikami Polaka i Czeszki - finalistów French Open sprzed dwóch lat - będą Australijka Anastasija Rodionowa i Austriak Oliver Marach.

Na drugiej rundzie udział w tegorocznym US Open zakończyła natomiast Alicja Rosolska. Polka i jej partner Meksykanin Santiago Gonzalez ulegli reprezentantce Tajwanu Hao-Ching Chan i Nowozelandczykowi Michaelowi Venusowi 3:6, 7:6 (10-8), 6-10.

US Open. Wyniki meczów 2. rundy gry mieszanej:

Lucie Hradecka, Marcin Matkowski (Czechy, Polska, 8) - Raquel Atawo, Aisam-Ul-Haq Qureshi (USA, Pakistan) 3:6, 6:3, 10-4

Hao-Ching Chan, Michael Venus (Tajwan, Nowa Zelandia, 3) - Alicja Rosolska, Santiago Gonzalez (Polska, Meksyk) 6:3, 6:7 (8-10), 10-6


(e)