Urszula Radwańska nie wystąpi w turnieju głównym Australian Open. Polska tenisistka przegrała w kwalifikacjach 5:7, 6:1, 5:7 z Holenderką Indy de Vroome.

Przygoda Radwańskiej z turniejem w Melbourne zakończyła się już na pierwszej rundzie kwalifikacji. Emocjonujący mecz Polki z Holenderką trwał trzy godziny.

Radwańska klasyfikowana jest na 234. miejscu w rankingu WTA, de Vroome plasuje się o 18 pozycji niżej.

Radwańska walczyła. Emocjonujący set

W pierwszym secie decydujący moment miał w 11. gemie przy stanie 5:5, gdy nasza tenisistka dała się przełamać, a po chwili rywalka wygrała swój serwis i całą partię 7:5.

Polka podniosła się w drugim secie, w którym nie dała żadnych szans rywalce, wygrywając partię 6:1.

Niezwykły przebieg miała trzecia odsłona. Radwańska prowadziła już 3:0, ale później przegrała pięć gemów z rzędu. Po chwili przełamała jednak rywalkę i zrobiło się 5:5. Przy stanie 6:5 dla Holenderki to ona przełamała naszą zawodniczkę i cieszyła się z wygranej 7:5 w secie i zwycięstwa w całym meczu.