Tomasz Wiktorowski nie będzie już kapitanem tenisowej reprezentacji kobiet. Szkoleniowiec postanowił zrezygnować z pracy po spadku jego podopiecznych z Grupy Światowej Pucharu Federacji. Jego następcę poznamy na przełomie roku.

Tomasz Wiktorowski był kapitanem kobiecej reprezentacji od 2008 roku. W tym czasie jego podopieczne wydźwignęły się z tenisowej drugiej ligi aż do Grupy Światowej Pucharu Federacji, w której ostatni raz grały dwadzieścia lat wcześniej. Jednak występy w światowej elicie nie poszły po myśli biało-czerwonych. W lutym przegrały w Krakowie z Rosjankami, a w kwietniu uległy w Zielonej Górze Szwajcarkom i po zaledwie roku występów, przeżyły gorycz spadku.

Tomasz Wiktorowski wziął winę na siebie i mimo przekonywań prezesa Polskiego Związku Tenisowego, nie podjął nawet rozmów na temat przedłużenia wygasającego w kwietniu kontraktu. Od tej pory będzie tylko i wyłącznie trenerem najlepszej polskiej tenisistki Agnieszki Radwańskiej.

Następcę Wiktorowskiego działacze mają ogłosić na przełomie roku, bo kolejne mecze kobieca reprezentacja zagra dopiero w lutym 2016. Na razie nie wiadomo więc, z kim w ogóle związek podejmie rozmowy. Pewnym jest tylko, że będzie to Polak - to wynika z regulaminu ITF-u.


(mn)