Agnieszka Radwańska zagra w półfinale turnieju WTA Finals! Wszystko dzięki temu, że w innym meczu Grupy Białej Carolin Wozniacki pokonała Petrę Kvitovą. Wcześniej krakowianka przegrała 1:2 z Marią Szarapową.

Radwańska tym samym powtórzyła swój najlepszy wynik w WTA Finals (wcześniej impreza funkcjonowała pod nazwą WTA Championships). Do półfinału dotarła dotychczas raz - w 2012 roku. W czterech pozostałych występach kończyła udział na fazie grupowej.

Radwańska wcześniej przegrała z Szarapową

Radwańska nie musiałaby czekać na wynik meczu grupowych rywalek, gdyby pokonała Szarapową w dwóch setach. Ubrana w sukienkę w motyle Polka rozpoczęła mecz z Rosjanką w najgorszy możliwy sposób. Przegrała swojego serwisowego gema do zera. Gra błędów trwała jednak dalej, bo kolejne trzy gemy również zakończyły się przełamaniem! Dopiero za piątym razem zawodniczka utrzymała swoje podanie i była to Agnieszka Radwańska, która wyszła na prowadzenie 3:2. Krakowianka zaczęła grać pewniej i miała szansę prowadzić nawet 5:3 - jednak w decydującym momencie Maria Szarapowa się obudziła, biła niesamowicie mocne piłki i po zaciętej końcówce wygrała tę partię do 5.

Drugi set zaczął się podobnie jak pierwszy - Radwańska straciła podanie. Później było jeszcze gorzej - Szarapowa prowadziła już 5:1 i miała dwie piłki meczowe. Ale Polka je obroniła i chyba uwierzyła w siebie, bo zaczęła grać coraz lepiej i doprowadziła do wyniku 5:5 broniąc po drodze jeszcze jednego meczbola. Ostatecznie set zakończył się po tie-breaku, w którym wyraźnie lepsza była Radwańska.

W trzeciej partii Polce nie udało się utrzymać tej dobrej gry - rozszalała się też Szarapowa i Rosjanka wygrała tę partię do 2.