Iga Świątek awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Montrealu. Polka w drugiej rundzie pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą 7:6 (8-6), 6:2. Spotkanie trwało godzinę i 50 minut.

Duży wpływ na postawę obu zawodniczek miał silny wiatr. Dawał się on we znaki głównie przy serwisie, ale też utrudniał prowadzenie wymian.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch przełamań. Najpierw Świątek wygrała gema przy podaniu Pliskovej, a chwilę później - przy zagrywce Polki - Czeszka się zrewanżowała.

W siódmym gemie Świątek ponownie przełamała rywalkę. Niestety ze swojej przewagi nie cieszyła się zbyt długo - chwilę później Czeszka znów zrewanżowała się liderce rankingu światowego.

Do rozstrzygnięcia tego seta konieczny był tie break. Lepiej rozpoczęła go 31-letnia Czeszka, która prowadziła już 2-0. Świątek wygrała jednak kolejne trzy piłki i objęła prowadzenie 3-2. Ostatecznie Polka wygrała 8-6 i triumfowała w pierwszym secie.

Druga partia to już totalna dominacja Polki. Świątek rozkręciła się w niej na dobre i w całej partii oddała rywalce jedynie dwa gemy.

Spotkanie trwało godzinę i 50 minut.

Był to trzeci oficjalny pojedynek Świątek z dziewięć lat starszą Czeszką i jej trzecia wygrana.