Agnieszka Radwańska wygrała z Marią Teresą Torro-Flor 6:3, 6:2 w trzecim meczu barażu o awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji. Polskie tenisistki prowadzą więc z Hiszpankami 2:1 i do sukcesu brakuje im już tylko jednej wygranej!

Urszula Radwańska przegrała z Marią Teresą Torro-Flor 6:4, 0:6, 1:6 w drugim meczu barażu o awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji. Polskie tenisistki remisują w tej chwili z Hiszpankami 1:1, bowiem wcześniej swoje spotkanie wygrała Agnieszka Radwańska. czytaj więcej

Pewnym zwycięstwem trzecia w światowym rankingu Radwańska zrewanżowała się Torro-Flor (69.) za jej wygraną we wczorajszym pojedynku z młodszą z sióstr Radwańskich, Urszulą. Sama "Isia" pokonała zaś wczoraj Silvię Soler Espinosę.

Teraz upragniony awans do elity może dać polskim tenisistkom właśnie Urszula Radwańska. Jeśli wygra z Soler Espinosą, zapewni reprezentacji awans bez względu na wynik pojedynku deblowego, który zaplanowano na zakończenie zmagań. Jeśli zaś przegra, stan rywalizacji się wyrówna i losy rywalizacji będzie musiał rozstrzygnąć mecz deblistek.

Polki rywalizują z Hiszpankami drugi raz w historii Pucharu Federacji. Cztery lata temu w Sopocie w spotkaniu o utrzymanie w Grupie Światowej II lepsze okazały się przeciwniczki biało-czerwonych, które triumfowały 4:1.

Polki po raz ostatni wystąpiły w elicie 20 lat temu. W 1994 roku o trofeum walczyły jednak aż 32 drużyny narodowe. Od 2005 roku na stałe jest ich osiem, a Hiszpanek tylko trzykrotnie zabrakło w tym wąskim gronie (2010-11 i 2013). Sześć lat temu dotarły do finału, natomiast wszystkie pięć triumfów odniosły jeszcze w latach dziewięćdziesiątych (1991, 1993-95, 1998).

Wynik barażu o Grupę Światową Pucharu Federacji:

Hiszpania - Polska 1:2


Niedziela:

Maria Teresa Torro-Flor - Agnieszka Radwańska  3:6, 2:6

Sobota:

Silvia Soler Espinosa - Agnieszka Radwańska  2:6, 2:6

Maria Teresa Torro-Flor - Urszula Radwańska  4:6, 6:0, 6:1

(edbie)