Urszula Radwańska przegrała z Marią Teresą Torro-Flor 6:4, 0:6, 1:6 w drugim meczu barażu o awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji. Polskie tenisistki remisują w tej chwili z Hiszpankami 1:1, bowiem wcześniej swoje spotkanie wygrała Agnieszka Radwańska.

Agnieszka Radwańska pokonała Silvię Soler Espinosę 6:2, 6:2 w pierwszym meczu barażu o awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji. W tej chwili polskie tenisistki prowadzą więc z Hiszpankami 1:0. czytaj więcej

Kłopoty Urszuli Radwańskiej rozpoczęły się już pod koniec pierwszego seta. Zajmująca 73. miejsce w światowym rankingu tenisistka zdołała zakończyć tę partię zwycięstwem, ale w kolejnych została zdeklasowana przez nieco wyżej notowaną Torro-Flor (69.).

Tym samym Hiszpanka zrewanżowała się Polce za porażkę w ich jedynym wcześniej spotkaniu w turnieju WTA - w 2012 roku w Taszkencie.

W rywalizacji reprezentacji Polski i Hiszpanii mamy w tej chwili remis 1:1, bowiem w pierwszym meczu barażu Agnieszka Radwańska pokonała Silvię Soler Espinosę 6:2, 6:2.

O tym, która z ekip awansuje do elity, zdecydują jutrzejsze zmagania: najpierw odbędą się dwa kolejne mecze gry pojedynczej, a na koniec spotkanie deblowe.

Polki rywalizują z Hiszpankami drugi raz w historii Pucharu Federacji. Cztery lata temu w Sopocie w spotkaniu o utrzymanie w Grupie Światowej II lepsze okazały się przeciwniczki biało-czerwonych, które triumfowały 4:1.

Polki po raz ostatni wystąpiły w elicie 20 lat temu. W 1994 roku o trofeum walczyły jednak aż 32 drużyny narodowe. Od 2005 roku na stałe jest ich osiem, a Hiszpanek tylko trzykrotnie zabrakło w tym wąskim gronie (2010-11 i 2013). Sześć lat temu dotarły do finału, natomiast wszystkie pięć triumfów odniosły jeszcze w latach dziewięćdziesiątych (1991, 1993-95, 1998).

Wynik barażu o Grupę Światową Pucharu Federacji:

Hiszpania - Polska 1:1

Silvia Soler Espinosa - Agnieszka Radwańska  2:6, 2:6

Maria Teresa Torro-Flor - Urszula Radwańska  4:6, 6:0, 6:1

(edbie)