"Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" to hasło kampanii zachęcającej do pomocy w tegorocznej edycji "Szlachetnej Paczki". W akcję charytatywną włączyła się drużyna polskich skoczków narciarskich. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Klemens Murańka zostali jej ambasadorami.

Ogółem w kampanię zaangażowało się ponad sto znanych aktorów, sportowców, muzyków i dziennikarzy, nagrywając klipy, na których przygotowują paczki dla ubogich. Są to m.in. Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek, Anna i Robert Lewandowscy, Mariusz Wlazły, Rafał Majka, Anna Mucha i Barbara Kurdej-Szatan. Do akcji włączyli się także Bronisław Komorowski z małżonką Anną Komorowską.

Wybierz rodzinę w potrzebie

22 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę, która może stać się impulsem do zmiany jej życia!

SZLACHETNA PACZKA pomocą obejmie w tym roku min 17 500 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w ponad 570 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.