Kraków, Brzegi, Częstochowa, Oświęcim. To miejsca, które w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży odwiedzi papież Franciszek. Dziennikarze RMF FM będą na bieżąco relacjonować dla Was najważniejsze wydarzenia ŚDM. Z tej okazji RMF FM uruchomił również specjalne studio przy Błoniach, z którego Mariusz Piekarski, dziennikarz RMF FM wraz z zaproszonymi gośćmi będzie komentować to, co dzieje się na Światowych Dniach Młodzieży.

Wydarzenia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie relacjonować będzie dla Was 11 reporterów RMF FM, wspomaganych przez zespół dziennikarzy na co dzień pracujących w redakcji informacyjnej naszego radia. Będą w samym centrum wydarzeń. Zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego i interesującego.

Błonia, Franciszkańska 3, Jasna Góra, Auschwitz-Birkenau, Sanktuarium w Łagiewnikach, Brzegi...

Nasze wozy satelitarne staną nie tylko w Brzegach, w pobliżu Campusu Misericordiae, ale także niedaleko okna papieskiego na Franciszkańskiej 3, gdzie od środy co wieczór z młodymi ma się spotykać Franciszek. Będziemy również w miasteczku prasowym na AGH i oczywiście w naszym specjalnym plenerowym studiu przy ulicy Focha 33, przy krakowskich Błoniach.

Nad przygotowywaniem tekstów, materiałów wideo i audio przeznaczonych na strony internetowej będą pracować dziennikarze RMF24. Na naszym wortalu powstał specjalny serwis poświęcony faktom z ŚDM.

Codziennie znajdziecie tam relację z wydarzeń minuta po minucie, informacje o utrudnieniach w ruchu, relacje wideo, fotoreportaże, blogi i komentarze, rozmowy.

SERWIS SPECJALNY. ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE>>>

Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy nagrane podczas ŚDM. Dzielcie się nimi z nami - przesyłajcie na fakty@rmf.fm, publikujcie na Twitterze z hashtagiem #ŚDM.

Dzięki zainstalowanym w okolicach Błoń kamerom będziecie mogli zobaczyć z bliska to, co dzieje się w Krakowie.

Przychodząc z kolei w pobliże naszego plenerowego studia na ul. Focha 33 [tuż przy budynku Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla] będziecie mogli przesłać uśmiech tym, co do Krakowa przyjechać nie mogli, a śledzą wydarzenia w stolicy Małopolski przez internet. Wystarczy ustawić się na wprost budynku szpitala po drugiej stronie ulicy, na chodniku pomiędzy dwoma żółtymi flagami z logo RMF FM, w pobliżu przystanku autobusowego.

Więcej Faktów RMF FM w Światowe Dni Młodzieży

Fakty RMF FM zmieniają letnią ramówkę na czas trwania w Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Od poniedziałku do czwartku (od 25 lipca do 28 lipca) w Faktach RMF FM o pełnej godzinie będziemy mieć dla Was specjalne wydania wiadomości związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Po południu do letniej ramówki wracają Fakty RMF FM co pół godziny. Nadawać będziemy je o 15.30, 16:30, 17:30, 18:30.

W piątek - kiedy papież Franciszek uda się m.in. do Oświęcimia, by odwiedzić były niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau, a na krakowskich Błoniach odprawi Drogę Krzyżową - przez cały dzień Fakty RMF FM nadawać będziemy co pół godziny, od godz. 6 do 22.

Podobnie będzie w sobotę i niedzielę, kiedy to w Brzegach na Campusie Misericordiae papież spotyka się z młodymi. Przez cały weekend Fakty RMF FM będą z Wami co pół godziny, od 6 do godz. 22.

Ponadto codziennie od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie o godzinie 8 i 18 zapraszamy na specjalną rozmowę naszego dziennikarza Mariusza Piekarskiego. Zaproszeni goście będą mówić nie tylko o bezpieczeństwie pielgrzymów, kwestiach organizacyjnych, ale także skomentują najważniejsze wydarzenia ŚDM, wyjaśnią słowa papieża Franciszka.

Będziemy więc gościć nie tylko ludzi ze świata polityki np. szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, ale także Kościoła - m.in. przedstawicieli Episkopatu, publicystów, ale także osoby ze Stacji7, portalu blisko współpracującego z RMF FM - Anetę Liberacką, dyrektor i red. naczelną portalu, Szymona Hiżyckiego, benedyktyna, najmłodszego w historii opata tynieckiego, doktora patrologii, publicystę portalu Stacja7.pl czy ks. Wojciecha Węgrzyniaka, duszpasterza akademickiego, doktora nauk biblijnych, również publicystę Stacji7.pl.

Nasze specjalne studio przy Błoniach goście będą odwiedzać właściwie przez cały dzień, będziemy się więc z nimi łączyć także w trakcie pozostałych wydań Faktów RMF FM.

(MKam, UG)