18 centymetrów wody i ocean błota - tak wygląda teraz Pole Miłosierdzia w Brzegach, na którym 2 miliony wiernych będą się w lipcu modlić z papieżem Franciszkiem - relacjonuje "Fakt". Wystarczy, ze pod koniec lipca porządnie popada, a cała impreza może zakończyć się tragedią! - ostrzega dziennik.

18 centymetrów wody i ocean błota - tak wygląda teraz Pole Miłosierdzia w Brzegach, na którym 2 miliony wiernych będą się w lipcu modlić z papieżem Franciszkiem - relacjonuje "Fakt". Wystarczy, ze pod koniec lipca porządnie popada, a cała impreza może zakończyć  się tragedią! - ostrzega dziennik.
Teren Campusu Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką, 5 bm. To w tym miejscu, w lipcu br. w ramach Światowych Dni Młodzieży ma odbyć się spotkanie z papieżem Franciszkiem. /PAP/Leszek Szymański /PAP

"Fakt" cytuje opinię meteorologa, zgodnie z którą w lipcu w rejonie Krakowa może spaść nawet 200 milimetrów wody na 1 metr kwadratowy. "Wyjaśnijmy: 1 mm deszczu to 10-litrowe wiadro wody wylane na 1 metr kwadratowy powierzchni!" - podkreśla dziennik. 

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca w Krakowie. Od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek.

W piątkowym wydaniu "Faktu" także:

- Piszczek kocha Dortmund


- Co drugi Polak źle ocenia rząd

(mn)