​Dżihadyści z Państwa Islamskiego golą swoje długie brody i przebierają się za kobiety, żeby przedostać się z Syrii - takie informacje od kilku dni pojawiają się na Twitterze. O sprawie pisze brytyjski "Daily Mail".

Zdjęcia, które pojawiają się w sieci, pokazują leżące na ziemi sterty ludzkich włosów. Jak podaje "Daily Mail", zostawiają je syryjscy dżihadyści, którzy uciekają z kraju z obawy przed nalotami prowadzonymi przez Rosjan. Bojownicy Państwa Islamskiego golą swoje długie brody, zakładają pełne burki i udają kobiety - wszystko po to, żeby przedostać się do Turcji.

Zdjęcia, które pojawiły się w sieci - opublikowane m.in. przez dziennikarza gazety "Sunday Times" - zostały udostępnione setki razy.

Dziś jeden z przedstawicieli sił syryjskich poinformował, że wojska reżimowe wspierane z powietrza przez Rosjan posuwały się w poniedziałek w kierunku obleganej przez Państwo Islamskie bazy lotniczej w północnej części kraju.

Celem ofensywy w prowincji Aleppo jest przerwanie trwającego od zeszłego roku oblężenia bazy Kweiras. W ostatnich tygodniach dżihadyści z Państwa Islamskiego kilkakrotnie atakowali tę bazę, ale nie zdołali jej zdobyć.


(abs)