Sławomir Szmal Sportowcem Maja w Plebiscycie RMF FM i Interii! Bramkarz Vive Tauronu Kielce dosłownie zdeklasował rywali - zdobył blisko 57 procent Waszych głosów!

Sławomir Szmal po finale Ligi Mistrzów /THEOPHILE Laurent/Panoramic /PAP

Maj przyniósł kibicom znad Wisły wiele powodów radości, więc i grono nominowanych do tytułu Sportowca Miesiąca było szerokie. Jury zdecydowało się wyróżnić nominacjami 9 sportowców, zaś wyłonienie zwycięzcy należało tradycyjnie do Was.

Werdykt był jednoznaczny: aż ponad 56 procent głosujących wskazało Sławomira Szmala! Bramkarz Vive Tauronu Kielce był jednym z bohaterów finałowego turnieju Ligi Mistrzów, w którym ekipa z Kielc triumfowała - jako pierwszy polski klub w historii!

W półfinale Vive pokonało naszpikowane gwiazdami Paris Saint-Germain, a w finale - po niesamowitym meczu, dogrywce i rzutach karnych - zostawiło w pokonanym polu węgierski zespół MVM Veszprem.

Długo jednak nie zanosiło się na to, że będziemy mieć powody do radości. W 46. minucie kielczanie przegrywali aż 19:28 i katastrofa wydawała się wisieć w powietrzu. Wtedy jednak nastąpił przełom, a żółto-biało-niebiescy udowodnili, że warto grać do końca. Doskonale zaczął bronić Szmal, który wrócił na boisko na początku drugiej połowy, świetnie spisywała się również formacja obrony. W efekcie Veszprem przez kilkanaście minut nie było w stanie zdobyć gola! Kielczanie zaś systematycznie odrabiali straty i w końcu w 57. minucie doprowadzili do remisu 28:28. W regulaminowym czasie gry oba zespoły zdołały rzucić jeszcze po jednym golu (29:29), a rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka. Zwycięzcę musiała wskazać seria rzutów karnych, a w niej obaj bramkarze Vive - Szmal i Marin Sego - obronili po jednym rzucie.

Właśnie wyśmienita postawa Szmala w turnieju finałowym LM dała mu bezapelacyjne zwycięstwo w naszym plebiscycie na Sportowca Maja. Dość powiedzieć, że drugi w stawce Rafał Majka dostał aż o 45 procent Waszych głosów mniej! Oto szczegółowe wyniki głosowania:

Tradycyjnie prosiliśmy Was również o uzasadnienie Waszych typów. Nasze jury wybrało najciekawszy, według niego, wpis: Sławomir Szmal - takie 500+ dla każdego kibica. Jego autor, pan Marek, dostanie upominek przygotowany przez RMF FM i Interię. Gratulujemy!