Dziś odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Polacy prezentują bardzo dobrą formę i będą mieć kolejną okazję do zajęcia miejsca na podium.

W sobotę biało-czerwoni po raz pierwszy w tym sezonie zajęli na podium dwa stopnie - lider klasyfikacji generalnej Dawid Kubacki był drugi, a Piotr Żyła - trzeci. Nie krył zadowolenia także trzykrotny złoty medalista olimpijski Kamil Stoch, który zajął ósme miejsce. Jak sam ocenił, oddał dwa najlepsze skoki tej zimy. Zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek.

W kwalifikacjach, które rozpoczną się o godzinie 11:00 z udziałem 57 zawodników, wystąpią ponadto: Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch.

Pierwsza seria konkursowa ma się rozpocząć o godzinie 12:30. To ostatnie pucharowe zawody przed rozpoczynającym się 29 grudnia Turniejem Czterech Skoczni.