Ferdinando de Giorgi powołał czternastu zawodników, którzy na początku czerwca rozpoczną zmagania w Lidze Światowej. Na liście jest między innymi 19-letni Jakub Kochanowski, który zastąpił Andrzeja Wronę.

Ferdinando de Giorgi powołał czternastu zawodników, którzy na początku czerwca rozpoczną zmagania w Lidze Światowej. Na liście jest między innymi 19-letni Jakub Kochanowski, który zastąpił Andrzeja Wronę.
Zdj. ilustracyjne /PAP/Darek Delmanowicz /PAP

Kiedy de Giorgi obejmował stery reprezentacji Polski obiecał, że będzie chciał nieco odmłodzić naszą drużynę. Podkreślał, że w naszym kraju gra wielu młodych i zdolnych zawodników i to na nich chce postawić w pierwszej kolejności, a Liga Światowa ma być poligonem doświadczalnym. Włoch nie rzucał słów na wiatr, średnia wieku wśród powołanych wynosi 25,6 lat.

Koło doświadczonego Bartosza Kurka, Pawła Zatorskiego czy Dawida Konarskiego uznanie znaleźli m.in. Bartłomiej Lemański czy Jakub Kochanowski.

Powołani na zawody Ligi Światowej we Włoszech

1.       Mateusz Bieniek

2.       Rafał Buszek

3.       Fabian Drzyzga

4.       Karol Kłos

5.       Michał Kubiak

6.       Dawid Konarski

7.       Bartosz Kurek

8.       Bartłomiej Lemański

9.       Grzegorz Łomacz

10.    Maciej Muzgaj

11.    Aleksander Śliwka

12.    Damian Wojtaszek

13.    Jakub Kochanowski

14.    Paweł Zatorski

Rozgrywki rozpoczną się w pierwszy weekend czerwca. Polacy polecą na turniej do włoskiego Pesaro, gdzie zmierzą się z gospodarzami, Iranem i Brazylią. W drugim tygodniu zmagań (9-10 czerwca) naszych czeka ich podróż do Warny i starcia z gospodarzami, Brazylią oraz prowadzoną przez Stephane'a Antigę Kanadą. Trzeci weekend to zmagania w Katowicach i Łodzi z Amerykanami, Iranem i Rosją.

Wśród powołanych nie ma Artura Szalpuka, Konrada Piechockiego, Łukasza Kaczmarka i Marcina Komendy. Zawodnicy w celu pozostania w treningu, w trakcie trwania zawodów w Pescaro dołączą do reprezentacji juniorów trenującej w tym czasie w Bełchatowie.  

W ramach rozgrywek Ligi Światowej, w Polsce zagrają m.in. zespoły Iranu, Rosji i Stanów Zjednoczonych. Mamy dla Was bilety na rozgrywki 15 czerwca w Katowicach, oraz 17 i 18 czerwca w Łodzi. Słuchajcie Faktów RMF FM i śledźcie RMF24.pl, by dowiedzieć się, jak zdobyć wejściówki.