Reprezentacja Polski siatkarek po trzech dniach przerwy wróciła do zmagań w Lidze Narodów. Podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały z reprezentacją Korei Południowej 3:0. W pierwszym secie biało-czerwone wyraźnie dominowały na boisku i pozwoliły rywalkom na zdobycie jedynie 15 punktów.

Koreanki grające bez swojej liderki Yeon Koung Kim nie zawiesiły wysoko poprzeczki polskiej reprezentacji. Tylko w trzeciej partii biało-czerwone zostały zmuszone do większego wysiłku i chociaż przegrywały już 5:13, fantastycznie zagrały w końcówce spotkania.

Pierwsze dwa sety były dość jednostronne. Wprawdzie na początku meczu Julia Nowicka rozgrywała trochę schematycznie, większość piłek kierując do Magdaleny Stysiak, ale najwyższa w polskim zespole zawodniczka wykorzystywała swoje warunki fizyczne i z łatwością atakowała nad koreańskim blokiem. Azjatki nie miały atutów, żeby przeciwstawić się Polkom.

Selekcjoner mógł swobodnie rotować składem, ale w drugiej partii zmienniczki trochę się pogubiły. Przewaga szybko zaczęła topnieć i na parkiet musiały wrócić Nowicka i Malwina Smarzek-Godek. Właśnie udane zbicia atakującej reprezentacji rozstrzygnęły losy pojedynku.

W trzecim secie biało-czerwone wyszły na parkiet za bardzo rozluźnione i być może zbyt pewne siebie. Azjatki wykorzystały niemoc w ataku polskiego zespołu oraz serię prostych błędów i szybko powiększały przewagę. Nawrocki szybko wykorzystał dwie przerwy na żądanie, ale Koreanki wygrywały 13:5.

Ciężar gry na swoje barki wzięły Smarzek-Godek oraz Martyna Łukasik, która była też skuteczna w polu zagrywki. Polki powoli odrabiały straty, ale wydawało się, że nie zdążą dogonić rywalek. W końcówce polska drużyna znakomicie zagrała blokiem, który był wręcz ścianą nie do przejścia dla Azjatek. Po bloku Smarzek-Godek był remis 21:21 i to był moment, w którym podopieczne włoskiego szkoleniowca Stefano Lavariniego nie podjęły już walki.

Najwięcej punktów dla Polski zdobyły Smarzek-Godek 18 i Stysiak 17.

We wtorek biało-czerwone zmierzą się z Belgią, która w poniedziałek zanotowała pierwszą wygraną w Lidze Narodów, pokonując Dominikanę 3:2.

Polska - Korea Południowa 3:0 (25:15, 25:20, 25:22)

Polska: Julia Nowicka, Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Malwina Smarzek-Godek, Maria Stenzel (libero) - Monika Jagła (libero), Martyna Łazowska, Oliwia Różański, Monika Fedusio, Aleksandra Gryka.

Korea Płd.: Hye Seon Yeum, Jeongah Park, Songyi Han, Dahyeon Lee, Jiyun Jeong, Seungju Pyou, Dahye Han (libero) - Yuk Seoyoung, Kim Dain, Eunjin Park, Soyoung Lee.