Przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców "Warszawa dla Rodziny" poinformowali, że zarejestrowali swoje listy w Warszawie oraz że wystawią kandydata na prezydenta stolicy - Mariusza Dzierżawskiego. Hasło wyborcze komitetu brzmi: "Obronić rodzinę, przywrócić wartości".

Chcieliśmy zakomunikować wszystkim, że udało nam się zarejestrować listy we wszystkich dziewięciu okręgach wyborczych w stolicy, co daje nam możliwość zgłoszenia kandydata na prezydenta Warszawy - powiedział na konferencji prasowej pod warszawskim ratuszem startujący z pierwszego miejsca komitetu na Woli działacz Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.

Kandydatem komitetu na prezydenta stolicy jest założyciel Fundacji Pro - prawo do życia Mariusz Dzierżawski. Jesteśmy ludźmi z rozmaitych środowisk. To, co nas łączy to pozytywny stosunek do rodziny - mówił Dzierżawski. Jak dodał "ten pozytywny stosunek" jest tym, co różni komitet "od rządzących i krajem i Warszawą".

Od kilku lat obserwujemy agresję przeciw rodzinie; w Warszawie mamy do czynienia z promocją agresywnej ideologii gender i homoseksualnej, krótko mówiąc z promocją zboczeń. Chcemy się temu przeciwstawić i powiedzieć, że dla nas rodzina jest ważna i będziemy o nią walczyć. Chodzi nam o to, by Warszawa była dla rodziny - przekonywał.

Z list komitetu "Warszawa dla Rodziny" będą startować m.in.: Jacek Januszewski - pełnomocnik wyborczy KWW - na Bielanach; Tomasz Pióro z Unii Polityki Realnej-  na Śródmieściu; Krzysztof Bąkowski - w Wawrze; Mariusz Patey - na Pradze Południe; Konrad Osmycki - na Mokotowie; Anna Pietraszek z Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy - na Pradze Północ.

(mn)