Kandydat PiS na prezydenta Białegostoku Jan Dobrzyński otworzył sztab wyborczy w centrum miasta. Ma tam spotykać się z białostoczanami. Ruszyła również strona internetowa, na której można konsultować jego program wyborczy.

Sztab znajduje się przy ul. Nowy Świat w centrum Białegostoku, na parterze nowego apartamentowca. Ma tam dyżurować i spotykać się z mieszkańcami sam kandydat, ale także np. radni miejscy i kandydaci na nowych radnych PiS, zarówno do rady miasta, jak i sejmiku.

Punkt w centrum ma umożliwić zainteresowanym łatwiejszy kontakt osobisty. Biura PiS, zarówno partii, jak i podlaskich parlamentarzystów tego ugrupowania, znajdują się bowiem w biurowcu poza centrum Białegostoku, niedaleko dworca PKP.

Chcielibyśmy wprowadzić nową jakość do kampanii wyborczej w Białymstoku. Grzechem jest pycha i ignorancja w stosunku do mieszkańców, do wyborców, chcielibyśmy to próbować zmienić - mówił Dobrzyński.

Dobrzyński mówił, że w połowie października odbędzie się w mieście duża konwencja wyborcza, ze szczegółami programu i listą działań na decydującą część kampanii.

Ruszyła też strona internetowa kandydata z hasłem: "Czas na zmianę. Czas na wasz Białystok". Tam można m.in. wypowiedzieć się na temat jego programu wyborczego, z podziałem na czternaście zagadnień, takich jak: gospodarka, transport i drogi, społeczeństwo obywatelskie, rodzina, budżet miasta, przyjazny urząd, sport i rekreacja.

Jan Dobrzyński jest jednym z czterech osób, które dotąd oficjalnie zadeklarowały start w wyborach na prezydenta Białegostoku. Pozostali to - startujący ponownie - prezydent miasta Tadeusz Truskolaski (startujący z własnego komitetu), prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Robert Żyliński (także z własnego komitetu) i kandydat Kongresu Nowej Prawicy Tomasz Szeweluk.

Kandydatem SLD, choć dotąd oficjalnej prezentacji nie było, ma być szef podlaskiej lewicy Krzysztof Bil-Jaruzelski.

(acz)