Poseł Andrzej Jaworski jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. Parlamentarzysta już po raz trzeci ubiega się o ten urząd.

Andrzej Jaworski ma 44 lata, jest posłem drugą kadencję. Jest absolwentem etnologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2006-2007 był prezesem Stoczni Gdańsk.

Parlamentarzysta tłumaczył, że zdecydował się na kandydowanie, bo uważa, że w Gdańsku jest wiele spraw do rozwiązania. Wielkości miasta nie mierzy się wielkością inwestycji, ale ilością tysięcy załatwionych spraw zwykłych mieszkańców - przekonywał. Mówimy mieszkańcom Gdańska, że przyszedł czas na zmiany. Rozpoczynamy rozmowy z gdańszczanami w każdej dzielnicy i będziemy realizować program dla mieszkańców Gdańska - oznajmił.

Andrzej Jaworski już po raz trzeci ubiega się o stanowisko prezydenta Gdańska. Osiem lat temu zdobył niespełna 29 proc. głosów (zwycięzca Paweł Adamowicz - ponad 59 procent); cztery lata temu - niespełna 22 proc. poparcia (zwycięzca Adamowicz - ponad 53 proc.).

(mn)