Znamy nazwiska zwycięzców trzeciej odsłony naszego konkursu "I Ty możesz zagrać w serialu Czas honoru"! Autorzy czterech wyróżnionych opowieści pojawią się na planie zdjęciowym tej kultowej już produkcji. Wystąpią w serialu w roli statystów, poznają grających w „Czasie honoru” aktorów, na własnej skórze przekonają się, jak wygląda praca na filmowym planie!

Pierwsza fotografia, którą opublikowaliśmy w trzeciej edycji naszej zabawy, to portret Jerzego Kosteckiego ps. "Georg" z oddziału leśnego Armii Krajowej w obwodzie samborskim. Na drzewie, o które opiera się "Georg", żołnierze wyryli napis "1 komp. A.K. 1944".

Zdjęcie drugie przedstawia dowódcę 4 kompanii batalionu "Suszarnia" ppor. Jana Stasieka ps. "Kaszuba", który instruuje swoich kompanów: Władysława Gajosa "Pilnika" i Kazimierza Koperkiewicza. Ten ostatni celuje z najcięższego niemieckiego karabinu maszynowego MG131.

Przeczytajcie autentyczne historie kryjące się za obiema fotografiami!

Tradycyjnie Waszym zadaniem było stworzenie opowieści, która mogłaby stać za wybranym przez Was zdjęciem. Nadesłaliście ponad 220 zgłoszeń! W wyborze czterech zwycięskich wpisów pomogli naszemu redakcyjnemu jury historycy z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, z którego archiwów pochodzą wszystkie konkursowe fotografie.


Ostatecznie zdecydowaliśmy się wyróżnić historie nadesłane przez:

Bartosza z Myszkowa, Damiana z Wrocławia, Waldemara z Zabrza i Piotra z Piotrkowa Trybunalskiego.

Gratulujemy!

Wszystkie historie, nadesłane w ramach trzeciej edycji konkursu, możecie przeczytać poniżej. Zwycięskie wpisy zostały oznaczone kolorem błękitnym.

 

Jeśli i Wy chcielibyście zagrać w serialu "Czas honoru" - koniecznie weźcie udział w naszym konkursie! 11 lipca ruszyła IV edycja zabawy - 10 zwycięzców zaprosimy na plan zdjęciowy w Warszawie 24 lipca.

Szczegółowe informacje nt. IV edycji konkursu znajdziecie TUTAJ!

Koniecznie przeczytajcie również REGULAMIN KONKURSU!