Na specjalnej konferencji zaprezentowano bolid Williamsa w logotypach PKN Orlen. To właśnie płocki koncern w sezonie 2019 będzie jednym z najważniejszych sponsorów teamu Williams Racing. Na bolidzie, którym ścigać będzie się Robert Kubica, pojawi się logo firmy.

W spotkaniu z mediami wzięli udział: prezes koncernu Daniel Obajtek oraz Robert Kubica. Panowie wymienili się prezentami.

W ręce Roberta Kubicy trafił biało-czerwony kask. Niech ten kask przyniesie ci szczęście, a nam powód do dumy - mówił prezes Obajtek. Wprawdzie to nie jest taki kask, jakim jeździsz w Formule, ale przypomina twoją historię i twój początek - dodał.

Sam w prezencie od Roberta Kubicy otrzymał kierownicę gokartową.

Kierowanie bolidem Formuły 1 nie należy do łatwych zadań. Ale starowanie i kierowanie koncernem, tak dużą firmą jest jeszcze trudniejsze - zaznaczył.

Podczas spotkani z mediami Robert Kubica przyznał, że powrót po ponad ośmiu latach do rywalizacji w Formule 1 wywołuje w nim dużo emocji. Jakbym debiutował po raz kolejny. Emocje były duże, oczywiście inne niż te 12 lat temu, gdy debiutowałem w barwach BMW Sauber - podkreślił.

34-letni kierowca przyznał, że więcej niż osiem lat przerwy w startach w mistrzostwach świata nie działa na jego korzyść. Ma jednak nadzieję, że zaprocentuje jego bogate doświadczenie.

Oczywiście wyścig a testy, to zupełnie inna bajka. Ale, umówmy się, ścigam się od małego, nie ma nic lepszego niż ściganie się i walka koło w koło. Miejmy nadzieję, że w tym roku tej walki będzie sporo i będziemy mogli razem się ekscytować pojedynkami nie tylko innych kierowców F1, ale też moimi - powiedział Kubica.

Ma świadomość, że czeka do duże wyzwanie, ale zapewnił, że jest gotowy je podjąć.

Podczas wtorkowej konferencji w Warszawie można było zobaczyć bolid Williamsa z logotypach Orlenu. Na pojeździe logo PKN Orlen będzie znajdowało się na tylnym skrzydle samochodu, nosie, lusterkach i wlocie powietrza, a także na kaskach i kombinezonach kierowców oraz na strojach członków zespołu.

W mediach społecznościowych na profilu PKN Orlen już wczoraj pojawiły się pierwsze zdjęcia i filmy bolidu.

Robert Kubica wraca do F1 po ponad ośmiu latach

Do powrotu Roberta Kubicy na tor Formuły 1 w barwach Williams Racing zostało niewiele ponad miesiąc. Już 18 lutego rozpoczną się testy Formuły 1 w Barcelonie.

To one będą najlepszym treningiem. Pokażą, jak dobrze przepracowałem te ostatnie tygodnie. Przygotowania przebiegają w porządku, zostało jeszcze trochę czasu. Fizycznie jestem w dobrej formie, choć oczywiście jazda bolidem Formuły 1 to nie tylko fizyczny wysiłek, ale też mentalny. Nad tym też pracuję - zapewnił Kubica.

Początek sezonu mistrzostw świata F1 odbędzie się 17 marca podczas Grand Prix Australii.

W grudniowej rozmowie z RMF FM Robert Kubica przyznał, że bardzo cieszy się, że będzie reprezentował nasz kraj i jeździł z logotypem koncernu. I podwoimy swoją siłę w reprezentacji naszego kraju. 

Jak zaznaczył,  Formuła 1 jest dla niego jest szczytem motorsportu. Jest to kategoria, gdzie ściga się dwudziestu najlepszych kierowców świata. I samo dojście do tego jest już ogromnym wynikiem. Mi to się udało - można powiedzieć w cudzysłowie - dwa razy. Pierwszy raz w 2006 roku, teraz wracam po długiej przerwie - mówił w rozmowie z Marcinem Zaborskim.

F1: Kalendarz na sezon 2019

Nr.Grand PrixData wyścigu
1GP Australii17 marca
2GP Bahrajnu31 marca
3GP Chin14 kwietnia
4GP Azerbejdżanu28 kwietnia
5GP Hiszpanii12 maja
6GP Monako26 maja
7GP Kanady9 czerwca
8GP Francji23 czerwca
9GP Austrii30 czerwca
10GP Wlk. Brytanii14 lipca
11GP Niemiec28 lipca
12GP Węgier4 sierpnia
13GP Belgii1 września
14GP Włoch8 września
15GP Singapuru22 września
16GP Rosji29 września
17GP Japonii13 października
18GP Meksyku27 października
19GP USA3 listopada
20GP Brazylii17 listopada
21GP Abu Zabi1 grudnia