Filip Nivette triumfuje w Rajdzie Gdańsk Baltic Cup! 35-latek, który był liderem już po pierwszym etapie drugiej rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, wygrał wszystkie dzisiejsze odcinki specjalne i może fetować zwycięstwo. Drugie miejsce wywalczył Dominik Butvilas, a trzeci był Bryan Bouffier.

Zawodnicy wyruszyli dziś na trasę o 09:40, a kilka minut po 10:00 czołówka była już na mecie OS Szemud. Liderem pozostał Nivette.


Nivette po pierwszej pętli: Biorę dwa koła zapasowe i jedziemy. Teraz opcja "safe"

Palmy pierwszeństwa 35-latek nie oddał również na drugim oesie. Jedziemy jako pierwsza załoga i wydawało mi się, że będziemy odkurzać drogę i dostaniemy lekkie baty na pierwszej pętli, ale to my zlaliśmy panów - uśmiechał się Nivette na mecie odcinka w rozmowie z wysłannikiem RMF FM Maciejem Jermakowem.

Mamy przewagę bardzo dużą. Biorę dwa koła zapasowe i jedziemy - teraz opcja 'safe' już do mety. Dwa ostatnie odcinki, żadnych szaleństw, będziemy jechać równym, szybkim tempem - zapowiadał.

Wczesnym popołudniem kierowcy ruszyli na trasę dziewiątego odcinka specjalnego:


Na tym oesie, przedostatnim, najszybszy ponownie był Nivette. Pierwszy dojechał również do mety ostatniego odcinka specjalnego i to on triumfuje w całym rajdzie! Janek Chmielewski triumfował w klasie OPEN 2WD, Kacper Wróblewski mimo debiutu na szutrach był najlepszy w klasie 4, Marcin Kurp wygrał rywalizację w klasie HR4 a Piotr Adamski nie miał sobie równych w 4N. 


RMF MAXXX TROPHY trafiło w ręce zwycięzcy odcinka Power Stage i całego Rajdu Gdańsk Baltic Cup - Filip Nivette. 

W klasyfikacji sezonu prowadzi Nivette - 56 pkt. Drugi jest Butvilas - 30, a trzeci Tomasz Kasperczyk - 27. Bouffier jest szósty - 15 pkt, ale nie startował w pierwszej rundzie.

Jestem bardzo zadowolony. Drugie miejsce to świetny wynik dla naszego zespołu. Nie mieliśmy żadnych problemów. Ważne, że dziś nie popełnialiśmy błędów. Oczywiście będę szykował się do Rajdu Rzeszowskiego. Powalczymy na asfalcie. Oczywiście lepiej czuje się na szutrze, ale będę się uczył i chcę powalczyć o dobry wynik w kolejnej rundzie Mistrzostw Polski - mówił po zakończeniu rywalizacji Dominik Butvilas. Dzisiejsze odcinki były bardzo trudne, sporo podbić. Chciałem dojechać w jednym kawałku. Złapaliśmy jednego kapcia, na szczęście nie straciliśmy czasu, ale później bałem się żeby nie złapać drugiego. Byliśmy dziś w czołówce, więc tempo było dobre - stwierdził z kolei Bryan Bouffier.W sobotę 4 z 5 oesów dla Nivette'a

Filip Nivette o horrorze na Rajdzie Gdańsk Baltic Cup

"To jest jakiś "horror" pierwszego odcinka! Zawsze na nim muszę coś wykonać, teraz też oczywiście trochę za szybko pojechałem" - powiedział Filip Nivette, który mimo przygód jest liderem po pierwszym etapie Rajdu Gdańsk Baltic Cup. Rozmawiał z nim dziennikarz RMF FM Maciej... czytaj więcej

Również w sobotę Filip Nivette był zdecydowanie najszybszy, wygrał 4 z 5 rozegranych odcinków specjalnych. Nad drugim w klasyfikacji Dominikiem Butvilasem miał 13,2 sekundy przewagi.

W niedzielę będziemy odkurzać drogę, więc przez pierwsze dwa odcinki będzie nam ciężko, ale nie złożymy szabli. Druga pętla będzie już wyrównana dla wszystkich. Jeśli pojedziemy takim tempem jak w sobotę, to będzie ok - zapowiadał wczoraj Nivette.

Trzeci w klasyfikacji rajdu był po pierwszym dniu Francuz Bryan Bouffier: tracił do lidera ponad 20 sekund, ale zapowiadał, że będzie starał się walczyć o poprawienie pozycji.

W kalendarzu Mistrzostw Polski jest sześć rund. Trzecią będzie Rajd Rzeszowski w dniach 3-5 sierpnia. Impreza będzie także rundą mistrzostw Europy, gdzie tytułu broni Kajetan Kajetanowicz.