"Dwóch zakapturzonych mężczyzn napadło z bronią w ręku na jedną z przychodni lekarskich w Natal, na północnym wschodzie Brazylii. Celem agresorów były szczepionki przeciwko Covid-19" - poinformowała we wtorek brazylijska telewizja InterTV.

Jak podała stacja InterTV, obaj napastnicy byli zdeterminowani do zdobycia szczepionek. W czasie wizyty w placówce lekarskiej w poniedziałek rano personelowi udało się jednak oszukać napastników, wręczając im inny preparat, a następnie wzywając policję, która pojawiła się na krótko po ucieczce bandytów z lecznicy.

Według śledczych przestępcy postanowili obserwować placówkę medyczną i skorzystać z pierwszej nadarzającej się okazji, aby ponowić atak. Wykorzystali ją chwilę po wyjściu policjantów, którzy po kilkugodzinnym pobycie w przychodni wrócili na posterunek.

Jak wyjaśniła Elvira Maranhao, szefowa przychodni zdrowia znajdującej się w Natal, popołudniowy powrót przestępców okazał się skuteczny. Dodała, że udało im się ukraść 20 dawek szczepionki.

Miałam przeczucie, że wrócą. Obaj mieli broń w ręku i kaptury na głowie - dodała Maranhao.

Z komunikatu policji w mieście Natal wynika, że do wtorkowego popołudnia lokalnym służbom udało się ująć obu mężczyzn. Nie podano jednak, czy funkcjonariusze odzyskali szczepionki.

W Brazylii zmarło do wtorku prawie 295,5 tys. osób wskutek Covid-19, a zachorowało na tą chorobę już ponad 12 mln obywateli.