Przyjęcie organizowane co roku przez Eltona Johna w Los Angeles po ceremonii rozdania Oscarów jest uważane za jedną z najważniejszych tego typu imprez w Hollywood i bardzo trudno jest zdobyć na nie bilety. "W tym roku jednak zaproszeni są wszyscy" - poinformowała agencja AP.

Przyjęcie tym razem odbędzie się przed ceremonią - 25 kwietnia - w formie wirtualnej, a bilet na nie można kupić za niecałe 20 dolarów. 

Godzinne wydarzenie poprowadzi amerykański aktor Neil Patrick Harris, a podczas imprezy wystąpi brytyjska wokalistka Dua Lipa.

Do sprzedaży trafiło łącznie 400 tys. biletów na cztery wydarzenia odbywające się o różnych godzinach dla widzów z różnych stref czasowych.

Dochód ze sprzedaży biletów na organizowaną od 1993 roku imprezę zasila Elton John AIDS Foundation - fundacja na rzecz walki z AIDS.

Cytat

Teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy dopilnować, żeby jedna pandemia nie odsunęła drugiej na dalszy plan i nie możemy zapomnieć o 38 milionach ludzi żyjących z HIV na całym świecie, którzy potrzebują naszej opieki, miłości i wsparcia
- stwierdził Elton John w oświadczeniu