Już za kilka dni się pochwalimy nowym projektem, lekkimi zmianami, roszadami w zespole - zapowiada twórca i szef RMF 4RACING TEAM. Zespół zakończył sezon rajdowy 2014 - na koncie mają mistrzostwo Polski w grupie OPEN RMPST i wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej Teamów.

Maciej Jermakow: Uśmiech na twojej na twarzy jest, czyli ten sezon absolutnie do udanych możesz zaliczyć.

Rafał Płuciennik: Zdecydowanie tak, mamy Mistrza Polski w grupie OPEN - Gosia Kosińska i Andrzej Deręgowski - i mamy tytuł wicemistrza w klasyfikacji zespołów.

Ten sezon nauczył was czegoś wyjątkowego? Czy w tym sezonie było coś takiego, że naprawdę stwierdziliście, że to dało wam jakąś konkretną wiedzę na kolejne lata?

Dużo ciężkich rajdów było, takich naprawdę ciężkich, długich, technicznych. Zgranie zespołu, zgranie serwisu - to był pierwszy rok naszych startów w rajdowych mistrzostwach Polski samochodów terenowych, taki pełny cykl. Dotarł się zespół bardzo mocno, w przyszłym roku chcielibyśmy na pewno powtórzyć ten sukces, być może w grupie TH, gdzie chcemy w przyszłym roku trochę bardziej powalczyć, dowieźć ten tytuł i Mistrza Polski powtórzyć, a być może w mistrzostwach Europy troszeczkę powalczyć.

Czyli teraz, w tym momencie skupiacie się na tym, żeby dopiąć wszystko, aby te mistrzostwa Europy stały się jakimś realnym celem.

Tak, to jest duży krok do przodu i w kwestiach logistycznych, w kwestii przygotowań, w kwestii finansowej. Mamy nadzieję, że przyszły rok pozwoli nam na taki rozwój.

Nowe auto - jego budowa już za chwilę rusza?

Tak, już za kilka dni się pochwalimy nowym projektem, lekkimi zmianami, roszadami w zespole, ale na to potrzebujemy jeszcze kilka dni.

Czy gdzieś tam czasami, może w snach, marzeniach, może w luźnych rozmowach słowo "Dakar" się pojawia?

Tak, myślę, że wrócimy kiedyś na ten Dakar. Pewnie jest to kwestia jeszcze kilku lat. Musimy ten zespół zdecydowanie bardziej doposażyć, przede wszystkim finansowo i sprzętowo. Małymi krokami do przodu, na razie mistrzostwa Europy, na razie z powrotem mistrzostwa Polski. Potem zobaczymy, co dalej.

(abs)