Jadący w barwach RMF FM Rafał Sonik wygrał w kategorii quadów trzeci etap Rajdu Faraonów, 4. rundy mistrzostw świata FIM w rajdach terenowych. Tym samym krakowianin umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej.

Polak, który startował cztery minuty za Katarczykiem Mohammedem Abu Issą (Honda), przyjechał na metę prawie minutę wcześniej od rywala. Po trzech etapach krakowianin ma nad nim ponad 28 minut przewagi.

Wśród kierowców samochodów najszybszy był Saudyjczyk Yazeed al-Rajhi (Toyota Hilux). Marek Dąbrowski (Toyota Hilux) zajął szóste miejsce ze stratą 10.40, a Adam Małysz (Mini) był siódmy - strata 11.06.

W rajdzie nadal prowadzi Katarczyk Nasser al-Attiyah (Mini), drugi jest al-Rajhi tracąc 2.16. Czwartą lokatę utrzymał Małysz, który traci do lidera 14.25, a szósty jest Dąbrowski - strata 24.04.

Na motocyklu trasę etapu najszybciej pokonał Włoch Diocleziano Toia (KTM). Pochodzący z Lombardii 42-letni zawodnik był o 49 s szybszy od lidera ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mohammeda al-Balooshiego (KTM).

Do rozegrania zostały jeszcze dwa etapy, na mecie w Kairze zwycięzcy pojawią się w sobotę 16 maja w godzinach południowych. W sumie przejadą ponad 1500 km odcinków specjalnych.