Rajd Wrocław-Drezno, który wystartuje 25 czerwca ze stolicy Dolnego Śląska, będzie przedsmakiem Rajdu Dakar - zapowiedział podczas konferencji promującej imprezę Adam Małysz. Najlepszy polski skoczek narciarski w historii wystartuje w rajdzie z numerem 000, jako kierowca Porsche Cayenne w barwach RMF Caroline Team.

Małysz: Mam nadzieję, że moi fani będą mi towarzyszyć także w rajdach

To impreza, która nosi nazwę rajdu przygodowego. To miejsce, w którym startowało wielu zawodników odnoszących później sukcesy w Dakarze. Uczestniczy w nim ponad 300 zawodników z całego świata - powiedział Albert Gryszczuk z RMF Caroline Team.

Trasa liczy ponad 1500 kilometrów, które kierowcy przemierzą w ciągu tygodnia. Średnio tę imprezę kończy 60 proc. zawodników - dodał Gryszczuk.

Adam Małysz podkreślił, że Rajd Wrocław-Drezno będzie przedsmakiem Dakaru. To będzie mój debiut w rajdach terenowych, który wymaga nauczenia się pewnych systemów i procedur. Będziemy starali się jak najlepiej wypaść, pomimo tego, że nie będziemy klasyfikowani - tłumaczył Małysz.

Dodał, że w nowej dyscyplinie czuje się bardzo dobrze, ponieważ od dawna jest wielkim fanem motoryzacji. To bardzo wciąga i jest fascynujące - dodał.

Pytany, czy nie obawia się niebezpieczeństw związanych z tym sportem, odpowiedział, że skoki narciarskie również są sportem ekstremalnym. Życie jest tak krótkie, że trzeba robić to, co się lubi i spełniać marzenia - mówił Małysz.