"Skoki narciarskie to do tej pory było całe moje życie. Rajdy to realizacja marzeń i moja pasja" - powiedział Adam Małysz. Najwybitniejszy polski skoczek ogłosił w Kontrwywiadzie RMF FM, że dołącza do RMF Caroline Team. "Chciałbym przeżyć coś, co faktycznie jest bardzo męskie" - żartował mistrz.

Czterokrotny mistrz świata podkreśla, że od zawsze chciał zostać kierowcą rajdowym, ale zwyczajnie brakowało mu czasu. A auta to jego wielka pasja. Nawet mam samochód, którym tam sobie jeżdżę u nas po górach, czy na quadach - mówi. Propozycja RMF Caroline Team to dla niego szansa zmierzenia się nie tylko z nową dyscypliną sportu, ale także ze sobą samym. Jego najważniejszym celem jest Rajd Dakar: To jest wielkie wyzwanie, bo to są przeszło dwa tygodnie walki.

Czy najbardziej utytułowany polski skoczek nie boi się, że nie da sobie rady za kierownicą? Na pewno będzie ciężko, ale będę się starał, dlatego, że moim wyzwaniem jest przede wszystkim przeżyć przygodę - zaznacza. Świetnie zdaje sobie sprawę, iż na pierwsze zwycięstwa trzeba będzie poczekać, ale - jak przystało na sumiennego zawodnika - ciężko pracuje i wierzy, że wybrnie nawet z ewentualnych opresji. Wielu rzeczy się uczę. Mam szwagra, który jest blacharzem i mechanikiem, więc trochę miałem z tym do czynienia. A koła zimowe wymieniam zawsze sam. Wprawdzie na twardej nawierzchni, ale dam radę i na piasku - zapewnia.

Małysz miał już okazję spróbować swoich sił za kółkiem terenowego samochodu i jest zachwycony. Po pierwszych treningach wiem doskonale, że to jest tak wciągające, że człowiek, wysiadając z tego samochodu, już by chciał do niego wrócić i znów gdzieś tam pojeździć po tych wydmach i po piaskach - mówi. Na bezdroża Ameryki Południowej wyruszy specjalnie przygotowanym porsche cayenne.

"Adam jest znakomitym uczniem"

O formę mistrza nie obawia się Rafał Marton, który będzie pilotem Adama Małysza. Jestem zaskoczony jak Adam sobie radzi. Ma instynkt, czuje samochód i nie boi się żadnego terenu. Jak prawdziwy sportowiec jest zmotywowany i bardzo poukładany. Wszystkie rzeczy jakie sobie zaplanujemy możemy zrealizować - ocenia. Jak dodaje, Adam to naprawdę znakomity uczeń.

Pierwszym poważnym sprawdzianem dla nowej załogi będzie start w prologu rajdu terenowego Drezno- Wrocław, który odbędzie się w czerwcu.

Adam Małysz będzie gościem "RMF Extra" w niedzielę 24 kwietnia od 10 do 15. Marta Grzywacz będzie z nim rozmawiać o przeszłości, przyszłości oraz świętach.